Taky jste si všimli, že se s Jimem Jarmuschem v poslední době roztrhl pytel? Spousta lidí jej zná jako jednoho z nejlepších režisérů nezávislých filmů pro jeho snímky Mrtvý muž (s Johnny Deppem v hlavní roli), Noc na zemi nebo Kafe a cigára – a kdejaké kino nyní pořádá různé přehlídky jeho osobitých filmů. Proč vlastně najednou všechen ten humbuk? Po třech letech totiž přichází do kin Jarmuschův další film Paterson, který sbírá pozitivní ohlasy napříč diváckým spektrem a jeho promítání se nevyhne ani Olomouci!

Film je o mladém řidiči autobusu, který žije ve stejnojmenném městečku Paterson se svou ženou a psem, kterého nemá zrovna v lásce. Na první pohled se může zdát, že je Patersonův život vlastně nudný pro svou všednost. Každý den je ale trochu jiný a Paterson překvapuje svým nadhledem a trpělivostí.

Snímek je plný nevinných vtípků, které v kině diváky rozesmějí. Své si v něm tak najdou všichni, kdo se chtějí pobavit milým humorem a na chvíli zrelaxovat při každodenním shonu. V Olomouci navíc film můžete vidět ve Filmového sále na Konviktu, což určitě stojí za to i kvůli prostředí, ale Konvikt láká také svým nízkým vstupným. S kartičkou AČFK zaplatíte za promítání 40 korun, zatímco bez ní (pořád skvělých) 60 korun.

Tento snímek můžete vidět ve středu 15. 2. v 19:30. Akci organizuje spolek Pastiche Filmz.

Lýdie Hájovská