| | AUTOR: Daniel Jolanda
| O rádiu | |

To to uteklo! Naše studentské rádio UP AIR slaví své třetí narozeniny. Pojďme si ho personifikovat do podoby tříletého dítěte a kritickým okem vzdálené rodinné příbuzné zhodnoťme, jak nám prospívá.

Naše dítě se zrodilo díky iniciativě studentů z oboru divadelních a filmových studií a z žurnalisitky (především díky Ondrovi Švecovi a Zuzce Řezníčkové) 1. 4. 2014. Tým asistentů se přitom pěkně zapotil. Dítě se podařilo donosit, bylo živé a co je hlavní: bylo slyšet. Také nejevilo známky postižení – a to i přesto, že jeho rodiče byli svým snem o studentském rádiu dlouhodobě ovíněni.

Dítě rychle rostlo, sílilo a kolébka instalovaná na Křížkárně brzy přestala stačit. Proto bylo zaskvotováno sklepení Konviktu zvané Bílá nora. O blaho dítěte začal zodpovědně a bez nároku na honorář pečovat tým specialistů – od pediatrů a logopedů až k výživovým poradcům.

Neartikulované žvatlání dítěte nahradila po čase plynulá řeč – bez záseků, výpadků a plevelných slov. Dítě ovládlo základní sebeobsluhu – přestalo se podělávat. Nejisté první kroky vystřídala samostatná (i když dospělými dozorovaná) chůze. A je čím se chlubit! Oblíbila si ho spousta lidí, důstojně reprezentuje mladou krev univerzity, inspiruje, informuje, baví, rozesmívá i dojímá. Je zásluhou především týmu propagace v čele s Peťou Čížkovou, že kráse a věhlasu dítěte nejde uniknout, což kromě obdivu mohlo u některých vzbudilo i závist.

Období vzdoru dítě přestálo bez větších následků a bylo připravené k adopci Martinou Foldynovou. Někteří babysitteři a specialisté na vedoucích pozicích byli skoro kompletně obměněni a mně nezbývá, než popřát našemu kolektivně piplanému dítku, aby byli stejně skvělí, talentovaní, obětaví a zodpovědní jako doposud, ne-li víc.

Takže milí posluchači, PŘIJĎTE SLAVIT S NÁMI! Jako drobný dík za vaši přízeň jsme pro vás na úterý 4. dubna připravili oslavu, která startuje o sedmé hodině večerní v naší útulné Bílé noře na Konviktu.