Eva Floriánová
| deska týdne | |

Druhé studiové album americké skupiny The Voidz zní rozhodně slibněji než jejich debut z roku 2014 – Tyranny. Skupina The Voidz funguje od roku 2013, a to na popud Juliana Casablancy, frontmana rockové kapely The Strokes.

Album Virtue mělo být podle slov samotného Casablancy velmi „různorodou nahrávkou“. Jednak proto, že Casablanca je rocker srdcem i duší, a jednak proto, že se rozhodl jím na chvíli naopak nebýt. Zkombinoval prvky nové vlny – doznívající rock’n‘roll a nastupující elektroniku, metal sedmdesátek, a to všechno proložil lehkým, sametovým zvukem kytary. Všechno to dohromady zní jako stará VHSka, kterou někdo pouštěl pořád dokola.

Deska mnohem méně řve, ve stejnou chvíli je ale odvážnější a hudebně nadmíru troufalá. Při jejím poslechu se svět okolo stává bizarním, a právě proto je tak smělá i odpudivá zároveň.

Album obsahuje 15 tracků. Otvírací song Leave It In My Dreams přináší nečekané citové probuzení, Zatímco Lazy Boy si jemně drnčí a All Wordz Are Made Up nám představuje alternativní začátek milénia, kdy se Casablancas vydal vstříc elektronice.

Vy si celou desku můžete poslechnout už v pátek 20. dubna v pořadu Deska týdne.