Eva Floriánová
| deska týdne | |

The Vaccines, britská rocková skupina z Londýna, vydala své čtvrté studiové album s názvem Combat Sport 30. března letošního roku. S novou deskou se mladá kapela vrací zpět ke své neutuchající rockové energii, se kterou před osmi lety oslovili své posluchače. Je takovým návratem ke kořenům.

První singl, který skupina z této desky vydala, byla píseň s názvem I Can’t Quit s velmi rychlým, ostrým a energickým zvukem. Song je jednoduchý, zábavný, stejně tak i videoklip, který natočili v Itálii a neobsahuje žádný komplikovaný děj.

Frontmanem skupiny je Justin Hayward-Young, který sám o nové desce říká, že je zní opět cítit jejich mladá krev a energie. A má pravdu! Například písně Night Club a Put it on T-Shirt jsou takovou hromadou, barev a mladých „starostí“.

Justin v rozhovoru pro deník The Independent řekl: „Vždycky jsem si myslel, že jsme skvělá live skupina, takže jsme chtěli nahrávku, která by byla přirozená. Jsem z toho nadšený. Myslím, že to je odraz toho, jak jsme se cítili, když jsme jí nahráli s naší obnovenou energií, zejména vzhledem ke změně lineupu.“

Kapelu nedávno opustil bubeník Pete Robertson, z toho byli ostatní členové zdrcení, a tak nějak hledali, jakým novým směrem se mají ubrat. Jejich nadšení z nové desky s nimi ale hlavně sdílí fanoušci. Deska se opravdu povedla, a troufám si říci, že jsou na svém hudebním vrcholu, a přesně tam, kde chtěli být. Zkrátka se hledali, až se našli, a to je slyšet a cítit z každé písně na jejich nové desce.

Celou desku si můžete poslechnout v pátek 13. dubna od 17 hodin v pořadu Deska týdne.