| | AUTOR: Barbora Štěpánová
| BLEND IT | |

Hostem hned druhého dílu pořadu BLEND IT! byla Tereza Španihelová známá jako Tores Gorgeous. Pokud byste Terku chtěli legitimovat, najdete v její občance, řidičáku nebo na platební kartě jméno Jakub. Jak je to možné? Tores je totiž transsexuální holka a prochází změnou pohlaví z muže na ženu. Podobných lidí je kolem nás možná více, než si myslíme, ale právě Tereza začala o svém příběhu tranzice natáčet videa na YouTube.

Ještě před dvěma lety jste mohli v Opavě potkat stokilového Jakuba, který se věnoval bojovým sportům, bavily ho zbraně a živil se například jako dřevorubec, zkrátka ukázkový příklad chlapa. A možná právě tím se snažil zastínit své problémy a nejistotu. V devětadvaceti letech se Jakub konečně rozhodl a začal se měnit sám v sebe – v Terezu. Po ročním real-life testu začala Tereza brát hormony a od prvního natočeného videa v únoru 2016 se postupem času proměnila v nádhernou slečnu. Sama asi nejvíce bojuje se svou výškou, měří 192 centimetrů, ale i přesto vypadá jako tzv. biologická žena (žena, která se jako žena narodila). Terezu už teď čeká jeden z posledních kroků k tomu, aby se mohla oficiálně stát tím, kým opravdu je, a to operace, která změní její pohlaví.

Obrovskou odvahou je to, co jsem zmínila výše. Tores celý proces přeměny pohlaví začala zaznamenávat na svém YouTube kanále a její videa dnes odebírá přes pět tisíc uživatelů. Čísla zhlédnutí jsou ale mnohem vyšší. Ve svých vlozích a na sociálních sítích je totiž velmi transparentní. Ukazuje svým divákům světlé i stinné stránky toho, co obnáší život transsexuálky. A to byl také důvod, proč jsem si Terezku pozvala. Bylo mi jasné, že proces změny pohlaví je už tak dost těžký, a proto jsem ji o to více obdivovala, že se rozhodla takto obtížné období zdokumentovat. Zároveň jsem považovala za důležité poukázat na to, že jakási normalita prostě neexistuje. Je mezi námi mnoho lidských osudů a není na nás, abychom posuzovali, který je ten správný.

Pokud vás příběh Terezy zaujal, poslechněte si celý rozhovor na MIXCLOUDU.

A nebo můžete sledovat Terezu na INSTAGRAMU nebo Facebooku.