Jsme nezávislé studentské internetové rádio, které vysílá z prostor Univerzity Palackého v Olomouci od 1. dubna 2014. Tvoříme otevřenou platformu, která zajišťuje prostor pro mezioborové a mezifakultní setkávání studentů a vyučujících a popularizuje akademickou činnost a univerzitní aktivity v nejširším slova smyslu. Snažíme se prolamovat bariéry mezi Univerzitou a veřejným prostorem. Na chodu našeho rádia se podílí převážně studenti z různých fakult UP, ale také lidé z širšího univerzitního okolí. Sdružujeme nadšence pro rozhlasovou tvorbu, kteří díky nám získávají zkušenosti v mnoha oborech a disciplínách spjatých s provozem rádia, jakými jsou moderování, technické odbavení vysílání, personalistika, management, propagace a podobně. Ve vysílání UP AIR posluchačům představujeme progresivní hudbu, která se vymyká střednímu proudu a informujeme o kulturním, společenském a uměleckém dění v kontextu Univerzity a Olomouce. Jsme tu pro všechny, kteří si rádi rozšiřují obzory. Každý člen UP AIR je individualitou, ale dohromady tvoříme přátelskou komunitu, která chce obohatit kulturní dění v Olomouci. Jiné neziskové rádio tohoto formátu na Moravě nenajdete.

NAŠE DESATERO
  • STUDENTSKÝ NÁBOJ | Jsme duchem mladí, milujeme zábavu a studentský život.
  • NEZÁVISLOST | Naše pořady odráží naše zájmy, mluvíme o věcech, o kterých chceme mluvit.
  • ODLIŠNOST | Nebojíme se jít po vlastní ose a být jiní.
  • ZAPÁLENÍ | Máme sil na rozdávání a jsme odhodlaní jít za svými cíly.
  • ŠIROKÝ ZÁBĚR | Vytváříme prostor pro netradiční témata, získání zkušeností a nová přátelství.
  • PROFESIONALITA | Vzděláváme se, pracujeme na sobě a snažíme se k práci přistupovat zodpovědně.
  • OTEVŘENOST | Nedíváme se skrz prsty a nebráníme se kontroverzním tématům a názorům.
  • KOMUNITA | Členy i posluchače vítáme s otevřenou náručí.
  • UNIVERZITNÍ PROSTOR | Respektujeme akademické prostředí a snažíme se ho přiblížit veřejnosti.
  • PROGRESIVITA | Šlapeme neustále vpřed, lovíme v méně známých vodách, mluvíme o všem na rovinu.