Že není možné po šedesátce změnit svůj život a najít novou lásku? Nový český snímek Bába z ledu v hlavní roli se Zuzanou Kronerovou vás přesvědčí o opaku. Ovdovělá Hana je totiž důkazem toho, že všechno je možné a že člověk může svůj život vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku.

Příběh vypráví o šedesátnici Haně, jejíž život se doposud točil pouze kolem jejich dvou synů, snach a vnoučat. Tento stereotyp ji však přestane bavit a rozhodne se jej zásadně změnit. Při procházce se svým s vnukem Ivánkem potká skupinku otužilců a s jedním z nich, otužilcem Broňou, se Hana seznámí blíže. Ukáže jí mnohem pozitivnější pohled na svět, než jaký doposud měla, a tím jí obrátí život vzhůru nohama. Její prioritou už nejsou pouze synové, vnoučata a rodinné nedělní obědy. Prožívá love story, objevuje nový smysl života a je zase sama sebou.

Postupem času Hana objevuje i strmé stránky svým doposud úžasných synáčků a odhaluje jejich tajemství. Věnovala jim celý život a s novým pohledem zjistí, že jsou nevyzrálí, dětinští a navíc pěkní sobci. Jejich povaha je i důvodem postupného hroucení jejich vztahů.

Film o rodině, svobodě a lásce ukazuje nelehké vztahy mezi třemi generacemi lidí. Zároveň dává naději, že nikdy není pozdě na to vzít svůj život do vlastních rukou a změnit svůj pohled na svět. Pokud máte rádi českou kinematografii, je snímek Bába z ledu právě pro vás. Je totiž dobrým příkladem toho, že i český film stále umí diváky nadchnout. Mísí se zde komedie a drama zároveň, ukazuje tedy tvrdou realitu rodinných vztahů, ale nabízí i naději, osvobození a humor. Snímek Bába z ledu v režii Bohdana Slámy je na plátnech kin od 23. února.

Nikola Bajerová