LUCIE KAČEROVÁ
| POZVÁNKA |

Pátý ročník multižánrového festivalu Michalský výpad přiveze do centra Olomouce 18. a 19.5.2018 desítku českých umělců, působících na poli alternativní scény. Těšit se můžete na hudební program v podání interpretů jakými jsou Oliver Torr, HRTL nebo třeba Sky to Speak.

Celou akci na schodišti mezi secesní vilou Primavesi a barokním Chrámem sv. Michala zahájí v pátečních odpoledních hodinách performance v podání Petra Váši, který se věnuje „fyzickému básnictví“, žánru vyjadřujícího literární, hudební, pohybové a výtvarné inspirace pouhým hlasem a tělem sólového performera. Následně naváží olomoučtí DJ‘s Kakkaduci a Dirty Danzo. Ti vystoupí v netradičním B2B setu, který bude plný house, funky a disco. První festivalový den pak zakončí filmová projekce dokumentárního snímku Sbohem děcáku. Ten sleduje po dobu čtyř let příběhy tří dětí, které opustily dětský domov a staví se na vlastní nohy.

Druhý den nabídne návštěvníkům nejeden kvalitní hudební zážitek. Příznivce čekají koncerty a sety hudebních interpretů. Představí se EZHZT, DJ STA, Nic Robertson, YEEZUZ 2020, Sky to Speak, Oliver Torr a HRTL.

„Festival se zaměřuje především na aktuální alternativní scénu od elektronické hudby přes street art a filmové projekce až po divadelní vystoupení. Na výběru umělecké produkce si dáváme záležet tak, aby byl zaručen neopakovatelný zážitek z každého ročníku,“ komentuje spolupořadatelka festivalu Skarlet Křížová.

V průběhu sobotního dne se tak můžete těšit i na velmi rozmanitý doprovodný program o který se postará živá přehlídka street artu, čajovna spojená s odpočinkovou zónou, degustace kávy nebo design market.
„Festival Michalský výpad vznikl v roce 2014 jako malá jednodenní akce, kterou jsem uspořádal s partou mladých lidí, s nimiž mě pojil stejný záměr – příjemně, nenásilně a kultivovaně oživit olomoucký veřejný prostor. Každým ročníkem se posouváme, snažíme se především o zkvalitnění služeb pro návštěvníky, pracujeme s lepším technickým vybavením a přinášíme bohatší hudební dramaturgii,“ doplňuje závěrem produkční festivalu, Mikuláš Daněk.

Festival zakončí afterparty na nedalekém parkánu Konviktu. Během noci se tam a mixem vystřídají maďarský DJ George Mihaly, pražský selektor Jorgos a domácí Kosmic Skaut.