| | AUTOR: Tereza Baráková
| TISKOVÁ ZPRÁVA| |

Zlín, 10. dubna – Už v pátek 21. dubna se uskuteční slavnostní Opening os-midenní akce zvané Zlin Design Week. Třetí ročník studentského projektu je zaštítěn tématem Omezení. Týden designu nabízí výstavy, instalace, Konfe-renci design & marketing, přednášky a workshopy Vepřo knedlo design, PechaKucha Night, galavečer soutěže Best in Design a další.

Výstavy jako Architektura pro děti, Omezení, která vzešla z vypsaných lednových open callů, nebo Humanitární architektura z polského Lodž Design Festivalu budou k vidění na konci dubna na Zlínském zámku. V zámeckém parku v sadě Svobody bude možné shlédnout hlavní výstavu Zlin Design Weeku od Adama Štěcha a kreativní skupiny OKOLO, Mezi Limity: Design jako výsledek omezení. Součástí expozic bude i výstava celofakultního projektu Voda pro všechny Fakulty multi-mediálních komunikací UTB ve Zlíně nacházející se na ulici Školní, ve Zlínském klubu 204, také se vracíme do baťovského areálu Svit, kdy v 64. budově ve studiu Elements bude část výstavy. Ve Photogether gallery se uskuteční výstava Světlo, výsledek spolupráce bratislavské VŠVU a zlínské UTB.

Po centru Zlína budou postaveny výstavní CITY moduly od firmy KOMA Modular, které rýsují prostor pro firmy, jako je TON, TESCOMA, Rim, JANOŠÍK OKNA-DVEŘE, Obzor, FEDRIGONI, Fatra, Sklářský klastr, včetně Brokis, a studia Ele-ments.

Součástí projektu je i Konference design & marketing, která se uskuteční v úterý 25. dubna v Aule Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Přivítá 8 inspirativních řečníků z obou oborů, kteří pochází jak z Česka, tak ze zahraničí. Jsou jimi Studio Swine, LAFORMELA, designér Lex Pott, architekti CHYBIK+KRISTOF, Pavol Minár, Jakub Mařík, David Wiechmann nebo studio DECHEM.

Pátek 21. dubna bude patřit slavnostnímu zahájení třetího ročníku projektu na plat-formě 14|15 BAŤŮV INSTITUT, kde nebude chybět hudební performance, fa-shion show nebo videomapping. Od soboty budou celý týden probíhat workshopy a přednášky s názvem Vepřo knedlo design. Jak název vypovídá, vše se usku-teční nad kusem dobrého jídla, nejdůležitějším hostem bude přitom design, případ-ně marketing. Návštěvníky celý týden čeká kromě spousty výstav a vernisáží také hra EXIT ROOM, jarní kino, PechaKucha Night nebo CZECHDESIGN shop.

Vše pomyslně uzavírá Galavečer Best in Design, mezinárodní soutěže pro mladé designéry, kde se dozvíme výsledky letošního osmého ročníku. Soutěž, která ob-držela celkem 726 soutěžních návrhů, se koná 28. dubna v Kongresovém centru ve Zlíně.

Zlin Design Week organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Více informací na našem webu nebo na Facebooku.