V rádiu již za jeho existenci působily desítky, ba dokonce stovky lidí. My Ti níže přinášíme krátké příspěvky některých bývalých členů, kteří by se s Tebou touto cestou rádi podělili o své zkušenosti, které díky rádiu získali. Co Ty na to, chceš patřit mezi nás? Nebo už jen hledáš anotační tabulky?

Naši bývalí členové

Vyber bývalého člena rádia a dozvíš se o jeho cestě více!

AKTUÁLNĚ NABÍZENÉ POZICE

HUDEBNÍ SEKCE
Hudebně-kulturní blok: HKB je základním stavebním kamenem naší hudební sekce. Dvouhodinovku s vlastním výběrem alternativní hudby doplňuje i kulturní servis s aktuálními akcemi v Olomouci. Are you in?
KULTURNÍ SEKCE
O studentské tvorbě: Každý jistě známe někoho, kdo tvoří tzv. „do šuplíku“. Kulturní sekce hledá moderátora, který by se ujal představení těchto lidí na UP AIR. Tvým úkolem by bylo na každý díl připravit rozhovor s hostem-studentem, kde byste si povídali o jeho tvorbě (ať už to jsou básně, fotky, kresby, malby či něco jiného).
Literární pořad: Jsi knihomol, rád si o knihách povídáš a chtěl bys předat svůj názor dál? Uvolnilo se místo pro nový pořad zaměřený na literaturu. Ať už se zajímáš spíše o prózu, poezii nebo autory samotné, rádi tě uslyšíme.
Zaměřeno na seriály: Nejlepší relax o zkouškovém (nebo i kdykoli jindy) je sledování seriálů. Nezajímáš se pouze o mainstreamové sitcomy? Chceš si vyzkoušet práci v rádiu, kde můžeš své znalosti předávat dál? Pokyvuješ až doteď hlavou? Výborně. Hledáme přímo tebe na moderování pořadu o seriálech.
Vedoucí kulturní sekce: V neposlední řadě kulturní sekce hledá i někoho, kdo ji vezme pod svá křídla. Je to zkušenost, jakou nikde jinde nezískáš, tak pojď do toho!
LIFE-STYLE SEKCE
Jídlo: Jsi milovník jídla? Víš o kulinářském umění víc než ostatní? Zajímáš se o vaření, pečení, smažení, flambování a všechno ostatní s jídlem spojené? Stačí, když se o to budeš chtít podělit s ostatními a přidáš se k nám.
ZPRAVODAJSKÁ SEKCE

Vedoucí zpravodajské sekce: Žurnalisti a vášniví zpravodajci zbystřete! Na vědomost se dává, že je k mání pozice vedoucí/ho zpravodajské redakce v rádiu UP AIR. Povedeš tým reportérů, takže si můžeš vyzkoušet i roli editora, protože bude v Tvých rukách, jaká témata vybereš ke zpracování. Ale taky můžeš reportáže a další příspěvky natáčet/psát taky! Navíc budeš mít pod sebou i partičku moderátorů různých publicistických pořadů, kterým můžeš sdělovat své dojmy, rady a zkušenosti. A čeká Tě toho ještě daleko více! Tak proč ještě váháš?
Zpravodajský tým: Hledají se nadšení reportéři, kteří mají chuť informovat o tom, co se děje nejen v Olomouci! Budeš moct dělat audio reportáže i rozhovory, ale taky psané komentáře nebo reporty ze zajímavých akcí. Získáš trochu novinářské praxe a hlavně spoustu nových zkušeností – třeba se naučíš se stříhat zvuk (pokud už to neumíš) nebo díky rozhovorům potkáš zajímavé lidi.
Právnický pořad: Nejsou ti cizí zákony, nejnovější vyhlášky nebo právní povinnosti studentů? Obrací se na tebe kamarádi o radu v otázkách práva? Tak se poděl o své znalosti v éteru a vytvoř si vlastní pořad s posluchačskou základnou, která bez tebe zatím plave v moři paragrafů!

PROPAGACE
Vedení ART týmu: Tvým posláním je zadávání a kontrola veškerých vizuálních výstupů (ať už do tisku, nebo on-line). Máš pod sebou grafiky, fotografy a kameramany, se kterými komunikuješ a zadáváš jim práci. Tato pozice je pro tebe jako stvořená, pokud máš smysl pro kreativitu, kritické očko a organizační schopnosti.
Vedení PR týmu: Na tobě stojí veškerá komunikace za rádio, to znamená vztah s médii a partnery a komunikace skrze sociální sítě a web. I ty pod sebou máš pár svých facebookových a instagramových oveček, které je potřeba čas od času zkontrolovat. Hledáme především někoho, kdo má dobré komunikační schopnosti.
Vedení celé propagace: Máš na starosti celý propagační tým, zadáváš práci pod-vedoucím, dohlížíš, aby všechno fungovalo tak, jak má. Neseš velkou zodpovědnost, ale s tím jde ruku v ruce i obrovská příležitost. Setkáváš se s hromadou zajímavých lidí, chodíš na pravidelné schůze vedení rádia, dostaneš se k organizaci spousty zajímavých akcí. Jestliže tě pozice vedoucího propagace láká, ale bojíš se naskočit do rozjetého vlaku, uklidníme tě – projdeš pečlivým školením se současnou vedoucí, která ti před předáním pozice všechno vysvětlí a ukáže (stejně tak je tomu u vedení ART a PR sekce).

TECHNICKÁ SEKCE
Hledáme do rádia nové techniky! Chcete si vyzkoušet, jaké to je dělat technickou podporu a k tomu se ještě něco užitečného přiučit? Nebo máte chuť se přidat do rádia, ale necítíte se na moderování vlastního pořadu? Přidejte se do našeho technického týmu! Nabízíme cenné zkušenosti, které se dají získat jen v technické praxi a příležitost poznat chod rádia z méně viditelné, ale o to důležitější stránky. Požadujeme mírně pokročilou úroveň práce s počítačem, schopnost práce s programy pro přehrávání a střih hudby a ochotu v případě potřeby docházet do rádia. Výhodou je zkušenost s nahrávací technikou.

PROGRAMOVÁ SEKCE
Asistent programové vedoucí – Necítíš se na to sedět za mikrofonem, ale chceš být součástí světa moderátorů? Buď asistentem programové vedoucí. Budeš vědět o většině pořadů, poznáš spoustu nových lidí, se kterými budeš komunikovat, a nahlédneš i do zákulisí fungování rádia. Počítej však s tím, že lehké administrativě se nevyhneš.
 

Máš nápad, který tu nezazněl? Nevadí! Jsme otevřeni všemu – ať se jedná o pořad nebo o místo v PR týmu.
Svůj nápad nám můžeš odprezentovat na náboru 20. února 2018 v našem vysílacím studiu na Konviktu.

Potvrď účast na facebooku!

Na náboru tě náš personalista vyzve k vyplnění anotační tabulky. Pokud tě již teď zajímá, jak anotační tabulka vypadá, koukni sem:
Anotační tabulka pro zájemce o nový pořad
Anotační tabulka pro zájemce o jiné pozice