Jiří Bejček
| deska týdne | |

Zpěvačka Kali Uchis si v posledních měsících získává čím dál větší pozornost nejen médií, ale i hudebních fanoušků. Hostovala na poslední řadovce Gorillaz (track She’s My Collar), byla nominovaná na Grammy v kategorii best R&B performance a na začátku dubna konečně, po dlouhém čekání, vydala svou debutovou dlouhohrající desku.

Isolation zaujme nejen svou pozitivní energií, zpěvaččiným nezaměnitelným medovým hlasem a celkovou délkou (15 skladeb? To si teda necháme líbit!). Posluchač se může mimo jiné těšit na hravou baskytaru a pravý funky vibe, na který v posledních letech R&B scéna, snad jen s výjimkou Bruna Marse, úspěšně zapomíná.

Ani tohle vás nenalákalo k poslechu? Nutno podotknout, že Isolation by mohlo být klidně jen na samotné Kali. Kolumbijsko-americká zpěvačka s chladnokrevnou jistotou a sebevědomím sází v každém songu dokonalé vokály, jako by se vlastně nic nedělo. I přesto se rozhodla tracklist posunout na nový level. Mezi hosty nalezneme například Damona Albarna (Blur a Gorillaz), Kevina Parkera (Tame Impala) nebo nekompromisního kalifornského rappera, který si říká Tyler, The Creator. Krása střídá nádheru.


Vy si celou nahrávku můžete poslechnout už v pátek odpoledne v pořadu Deska týdne.