| | AUTOR: Kristýna Vacenovská
| LIFESTYLE | |

V posledním díle Holek v Olmu si jsme si spolu s Andreou pozvaly také holky z Olmu, a to naši bývalou šéfredaktorku Zuzku Řezničkovou a její nástupkyni Martinu Foldynovou. Vzhledem k tomu, že se jedná o první změnu na pozici šéfredaktora za tři roky, co studentské rádio UP AIR funguje, bylo jejich setkání v našem pořadu jasnou volbou.

Zuzka stála u samotného zrodu rádia, kdy UP AIR fungovalo provizorně ve studiu, které mělo místo příčky stěnu z krabic od banánů. Během svého působení v rádiu však stíhala i jiné činnosti, například pozici doktorandky na katedře divadelních a filmových studií. Během rozhovoru nám vysvětlila, co bylo hlavním impulzem předat štafetu dál a kdy o takhle zásadním rozhodnutí začala uvažovat. Samozřejmě jsme se nezapomněly zeptat ani na to, podle jakých kritérií svého nástupce či nástupkyni vybírala, a zda byla Martina jasnou volnou nebo bylo kandidátů na nejzásadnější rádiový post více. Zuzka nám shrnula svůj průběh fungování na nejvyšší pozici, na co je opravdu pyšná a co se za dobu jejího vedení rádiu podařilo a stále daří. Zjišťovaly jsme také, na čem teď Zuzka pracuje a kam povedou její kroky po odchodu z rádia.

O Martině, studentce na katedře divadelních a filmových studií, která Zuzku ve vedení vystřídala, je třeba zmínit, že v rádiu působí už také dlouhou dobu. Velmi brzy po jejím nástupu do rádia coby moderátorky se z ní stala vedoucí největší sekce, která v rádiu je, a to sekce hudební. Postup z vedoucího místa jedné sekce rovnou k šéfování celého rádia pro ni byla obrovskou změnou, přesto však na své předchozí působiště nezapomněla, a stále moderuje pořad v hudební sekci, znát ji můžete také jako DJ, působící v Metro chill out clubu. Snažily jsme se také přijít na to, jaké změny nová šéfredaktorka plánuje pro rádio do budoucna, ale nebylo to vůbec jednoduché. Snad se můžeme těšit jen na to nejlepší!

Záznam celého vysílání s oběma šéfredaktorkami si můžete pustit na Mixcloudu.