Eva Floriánová
| deska týdne | |

Tentokrát kapela z českého prostředí. V roce 2015 se čtyři kluci z Ostravy rozhodli založit skupinu February, která teď vydává své debutové album s názvem Branching Tracks! Sami se označují za sluhy žánru post-indie, ve svých písních však kombinují i prvky postrocku, shoegaze a postpunku.

Ostravská skupina debutovala v roce 2015 singlem Hide Me Under Autumn Leaves se kterým byla nominována do soutěže Startér na Radiu Wave. Na song i kapelu se začala snášet pozitivní kritika. Takovou píseň se prý povede napsat jednou během kariéry.

„Doufáme, že v budoucnosti dokážeme napsat písně, se kterými budeme třeba ještě spokojenější, tady rozhodně nekončíme,“ dodali kluci naději sobě i posluchačům.
Celý následující rok 2017 strávili nahráváním nového alba. 3. května byla deska na světě.

Mladá kapela February ve složení Vlad Uskov, Tomáš Klézl, Tomáš Zahrada a Martin Hampel kombinuje na svém novém album ověřenou klasiku v podobě tvrdých kytarových zvuků i trochu té alternativy.
Deska obsahuje celkem devět písní, trvá necelou hodinu a obsahuje i přepracovanou verzi prvního songu.

Texty v režii Uskova a Klézla tvoří mnohotematickou nálož. Kluci, inspirovaní Radiohead nebo třeba i Britney Spears, se nebáli zařadit na desku texty o osobních pocitech, lásce i hororových výjevech. Nevynechali ani reflexe společenských událostí.

Vy si celou desku týdne můžete poslechnout už v pátek 11. května.