Echoes: Siriusmo (DE) & HRTL
Karolína Hruboňová
| report |

Minimalismus maximalizován

Dveře Flédy se otvírají s zazněním deváté hodiny, postupně se klub naplňuje, nikdo nikde nežene, na bar stage hrají PLAST a pohodová atmosféra se dá ždímat, ačkoliv před headlinery je ještě relativně daleko. Čas strávený popíjením pivka na parketě u malé scény a cukání se do rytmu nezběsilého elektronického mixu, proč ne?

Něco po jedenácté se rozezní z main stage lehký minimalistický zvuk z modulárů Leoše Hortla aka HRTL. Osvětlení je podobně střízlivé jako hudba, která proplouvá sálem a neudává žádné zvěsti, že by měly příjít změny v podobě šílené divočiny, zběsilé smršti techna. HRTL se tenhle večer drží a dává posluchačům modifikaci klidného acid housu.

Na stage dochází po hodinovém setu k výměně a na pódiu se objevuje headliner dubnových Echoes, německý hudební producent Moritz Friedrich vystupující již několik let pod přezdívkou Siriusmo. Do Brna přijel s novou deskou Comic, kterou vydal v létě minulého roku. Jeho celý set je doprovázen velice příjemnou projekcí. Ta výstižně dokresluje hravé a živelné škrumáže různorodých zvuků, většina z nich se vyznačuje velkou veselostí a bezstarostí. Dochází i k přechodům do temnějších linek plnějších na bubnové beaty, které podporují takřka plný sál Flédy v divokém tanci do rytmu.

Zběsilý potlesk po skončení vypovídal o velké spokojenosti všech, co Siriusma přišli zažít naživo. Jako by nestačila lehkost celého setu, Siriusmo po dohrání schází dolů mezi lidi a začíná si povídat bez okolků s fanoušky. Poté samozřejmě část návštěvníků odchází, ale ti, kteří v sobě stále dusí spoustu energií, si začívají užívat opět bar stage a další djskou nálož plnou elektronických vibes. Vše končí až v požehnaných ranních hodinách. Vydařenost.