| | AUTOR: Sára Matůšová
| Doporučujeme | |

Alternativní výstavní prostory. Nezávislé galerie. Ústí nad Labem. Olomouc. To vše se spojí v letošním ročníku alternativní výstavy XY 2017 s podtitulem Výstavy s procházkou/procházka s vernisážemi. Jedná se o společný projekt olomouckých nezávislých galerií, které už 20. dubna představí na několika místech v Olomouci tvorbu umělců z Ústí nad Labem.

Během jednoho odpoledne proběhne v sedmi nezávislých galeriích sedm vernisáží. Mezi těmito sedmi galeriemi bude letos mimo jiné například Galerie Nahoře na Dolním náměstí, Vitrína Deniska, HROB nebo třeba Hidden gallery v Univerzitní ulici. Po skončení jedné vernisáže se všichni účastníci přesunou k vernisáži v další galerii – na XY je totiž kromě zajímavých umělců skvělé i to, že z místa na místo přecházejí všichni účastníci ve společném průvodu, takže je to kromě setkání u umění také příležitost poznat i spoustu nových lidí.

Pro bližší info si můžete poslechnout záznam pořadu Let´s Talk, kde o XY vyprávěli dva z kurátorů, Marie Meixnerová a Pavel Šuráň, nebo se podívat přímo na facebookovou událost, kde najdete i přesný program celého odpoledne.

Takže ještě jednou ve zkratce: neopakovatelná atmosféra, umění, bezva lidi a taky vernisážové občerstvení. Ať už jste nebo nejste příznivci alternativního umění, určitě na XY vyražte – zní to super, no ne?

foto: Tomáš Jakubec

foto: Zdeněk Sodoma