| | AUTOR: Adéla Halfarová
| Doporučujeme | |

Posedět si po náročném dni v kavárně je určitě příjemnou aktivitou, ale co si tak posedět v kočičí kavárně? Že o ní nevíte? Jedna taková sídlí přímo v Olomouci na ulici Vídeňská.

CoffeeCat byla otevřená v říjnu 2015 a je jediná svého druhu v Olomouci. Výjimečná je totiž tím, jak už název napovídá, že návštěvníkům dělají společnost huňaté kočky. Těch se v současnosti v kavárně nachází pět, z toho hned tři byly přivedeny z útulku.

Tradice kočičích kaváren pochází z Tchaj-wanu, odkud se rozšířila do Japonska, kde si získala takovou oblibu, že řada lidí věří, že tyto kavárny vznikly přímo v Zemi vycházejícího slunce. Nicméně z Asie se kavárny rychle rozšířily i do Evropy a najdete je už i ve Vídni, Paříži, Londýně, Římě či Mnichově. V České Republice se nachází třeba také v Praze nebo Ostravě.

A proč navštívit zrovna tu olomouckou? Kromě přítulných čtyřnohých společníků kavárna nabízí také široký výběr výborných domácích limonád, koktejlů a vždy čerstvých zákusků. Bonusem je i poloha kavárny blízko centra města (nedaleko Šantovky), a také venkovní terasa, která má výhled přímo na právě zelenající Smetanovy sady.

Otevřeno je každý den od 12 do 19 hodin. Vítáni jsou všichni, ale určitá pravidla musejí být přirozeně dodržována. Například pejsci sem mají vstup zakázán, stejně tak je zakázáno tahat kočky za ocas, fotit je za použití blesku, a pokud jste nachlazení, odložte návštěvu kavárny radši na jindy. Pozor se musí dávat také při otevírání a zavírání dveří do kavárny, aby nějaká kočička neutekla ven.

Za návštěvu kavárna rozhodně stojí, už jen pouhá přítomnost zvířat dodává celému podniku jedinečnou atmosféru. Ceny jsou přijatelné dokonce i pro chudého studenta, který si tady může v příjemném prostředí udělat úkoly, nebo jen tak sedět a uždibovat ze svého dezertu, zatímco naslouchá spokojenému předení čtyřnohých společníků. Pokud tedy hledáte něco nového a nevšedního, kočičí kavárna je právě pro vás.