Mladá americká folková country zpěvačka Julie Byrne z New Yorku vydala své druhé studiové album, s názvem Not Even Happiness, začátkem tohoto roku. Mimo to, že skvěle zpívá, je i výbornou skladatelkou a kytaristkou.

Její hudební nadání, a celkovou tvorbu, výrazně ovlivnil její otec, který je také kytarista. Odmala ji učil hrát na kytaru a Julie sama říká, že za styl jaký nyní hraje a zpívá vděčí právě jemu. Už v pouhých 18 letech opustila své město, osamostatnila se a začala cestovat.

Kromě zpěvu, nahrávaní a skládání se Julie věnovala také studiu, a to úplně v jiném oboru, než je hudba. Vystudovala přírodní vědy a v roce 2016 začala pracovat pro New York City’s Central Park.

Album Not Even Happiness přináší posluchačům nádherný zážitek. Je plné klidných, romantických, upřímných a emočních písní. Troufám si říci, že se každému, při poslechu alespoň jedné písně, objeví úsměv na tváři. Zejména u psaní textů ji inspirovala místa, která při svém cestování navštívila. Inspiraci tak čerpala opravdu z vlastních zážitků.

Texty jsou o lásce, touze, ale i o boji. Hudba vyzařuje ohromnou lehkostí. Celé album si poslechnete opravdu „jedním dechem“ a není to pouze tím, že samo o sobě trvá pouhých 33 minut.

Julie dala albu název Not Even Happiness, protože štěstí není vždy na prvním místě. Hodně důležitá je podle ní také například síla a moudrost. To vše se snaží do desky zahrnout a zanechat tak krásný dojem, který je tady opravdu na místě.

Vy si celou desku budete moci poslechnout v pátek 24. března 2017 od 18:00 hodin.

Radka Kmochová