Eva Florianová
| deska týdne | |

Začíná nám překrásný podzim a neexistuje lepší způsob, jak si ho vychutnat, než nasadit pecky a vyrazit ven. Na místě je samozřejmě kvalitní muzika a já chci a musím doporučit novou desku od britské skupiny Mount Kimbie. Jmenuje se Love What Survives a už jen fakt, že se na ní zpívá jen v polovině skladeb, je neuvěřitelně poutavý. Ve zbytku promlouvá pozitivní energie ne skrz texty, ale prostřednictvím božsky živé hudby.

Kai Campos a Dominik Maker se potkali na univerzitě v Londýně a začali dělat hudbu. Ještě že tak. Jejich duo, nesoucí od roku 2008 název Mount Kimbie, vydalo 8. září po dvou úspěšných deskách své třetí, studiové album Love What Survives a přenesli tak synth-heavy post-punk do, do té doby nudné, současnosti.

Mount Kimbie představili své debutové album Crooks & Lovers v červnu 2010 a sklidili od britské veřejnosti nečekaný úspěch. Deska byla na konci roku zařazena mezi 30 nejlepších alb žebříčku Best of 2010. To bylo neuvěřitelné. Druhou desku s názvem Cold Spring Fault Less Youth přišla na svět o tři roky později a zdoláním turné po Evropě i US ji úspěšně vypustili do světa.

V jejich třetím albu se vystřídal post-dubstep s vtipem a srdečností. Spolupráce s Micachu vytváří mistrnou směs melodií outside-the-box, zatímco James Blake předvádí svoje emotivní hlasivky, které jsou možná až děsivě zkažené; účast na albu navíc neodmítl ani King Krule. Celou desku můžete slyšet už 20. října v pořadu Deska týdne.