AUTOR: Tereza Brhelová | FOTO: Dan Salač
| hudební report| |

Návštěvníci brněnského SONO Centra zažili minulý středeční podvečer obrovský příval pozitivní energie a skvělé atmosféry. A to vše díky jednomu Valachovi s perfektním anglickým přízvukem.

Koncert Thoma Artwaye odstartovalo v roli předskokana hudební seskupení Vojta & The Saints. Už tato skupina navodila atmosféru příjemně stráveného večera a navnadila posluchače na nadcházející vystoupení.

Jako první zazněla píseň Conformity, což byl původně duel s písničkářkou Maellou, která je momentálně v Anglii. Kromě starších hitů ze zpěvákova prvního alba z loňského podzimu byly na koncertě představeny i nové písně Sleeping next to you a This light. Zazněly také singly z nedávno vydaných klipů In your mind a High above the trees, takže si je fanoušci mohli zazpívat společně s Thomem.

V průběhu koncertu mladý zpěvák opakovaně děkoval za skvělou atmosféru a klid posluchačů. „Díky, že jste ticho a nekecáte!“ zaznělo z pódia hned po první písni. Nadšení z upřímného zájmu fanoušků na něm bylo rozhodně znát. Kromě toho přidal k dobru také pár slov o vzniku některých písniček. Například You might be in heaven věnoval jeho kamarád svému dědečkovi, Flower Wreath napsal bubeník z jeho kapely po svém rozchodu a píseň Sun is colder vznikla v Austrálii při Thomově vzpomínání na vzdálený domov. Díky obrovskému zajmu publika pak na závěr sestoupil zpěvák společně se skupinou mezi diváky a zahrál ještě druhý přídavek, kterým se stala jeho vůbec první píseň Towards the Sun.