Lucie Kačerová
| pozvánka |

Od 4. do 11. května ožije Zlín festivalem Zlin Design Week. Návštěvníci akce se mohou těšit na umělecké instalace, výstavy, workshopy, Konferenci design & marketing a rozmanitý doprovodný program. Celý čtvrtý ročník se ponese v duchu tématu „HRA“.

Program odstartuje galavečer mezinárodní designérské soutěže Best in Design, na kterém budou rozdány ceny mladým talentovaným designérům do třiceti let. Ještě ten samý večer dojde na zahájení celého Zlin Design Weeku. I když je festival zaměřen spíše na vizuální požitek, návštěvníci si mohou užít také koncert slovenské skupiny Fallgrapp a DJ vystoupení Veroniky Ruppert a slovenského producenta FVLCRVM.

Hlavním dějištěm události bude již tradičně Zlínský zámek. „Návštěvníci díky výstavám nahlédnou nejen do zámeckých místností, ale také na půdu, kam běžně nemá veřejnost přístup. Těšit se mohou jak na výstavu s tématem HRA od studentů z Fakulty multimediálních komunikací, tak na vybrané instalace českých i zahraničních designérů. Na zámku bude také vystavěna nová designová herna pro děti a příchozí se tu dočkají i kreativních workshopů s názvem Vepřo knedlo design nebo Designu na hranici, přednáškového bloku s českými designéry,“ komentuje festivalový program Vendula Gregorovičová.

Mimo výstavy a umělecké instalace je nedílnou součástí Zlín Design Weeku i Konference design & marketing. Ta se letos uskuteční 9. května v Městském divadle ve Zlíně. Konference do Zlína přiveze designové hvězdy, jakými jsou Lucie Koldová nebo sound designer Jaroslav Beck.

Jako každý správný festival nabídne i moravský Zlín Design Week bohatý doprovodný program. Příchozí se mohou mimo jiné těšit na pokračování PechaKucha Night Zlín nebo na dvojité Jarní kino.